Український дистрибутор «Кіноманія» розіслав кінотеатрам інформацію і тестові матеріали для проведення тестування кінообладнання під показ наступної частини фільму «Аватар-2. Шлях води».

Справа в тому, що окрім звичайних будуть надані декілька варіантів DCP-копій фільму різного формату у HFR (High Frame Rate). А саме:

 • 2D 2K 48fps 
 • 2D 4K 48fps 
 • 3D 2K 48fps 
 • 3D 4K 48fps

Поточне оснащення кінотеатрів не дозволяє у всіх залах відтворення DCP по технології HFR. Наприклад, на серверах Doremi DCP2000/DCP2K4 технічно неможливо це зробити, в тей час як Doremi ShowVault з медіаблоком IMB здатний відтворювати HFR при наявності на ньому альтернативної прошивки FW v.30.08q. Тому, як що ви маєте в експлуатації цей тип сервера звертайтесь до своїх інтеграторів за допомогою.

Dolby DSS200 та DSS220 також не порадують своїх власників. По всіх специфікаціях вони зможуть відтворювати тільки 2D 2K-4К 48fps, при умові що бітрейт не перевищуватиме 250 Mbps. Решта, зі вказаних вище форматів, скорше за все незапрацюють.

Для залів, які оснащені медіаблоками Сhristie IMB-S2 щоб відворювати на них HFR радимо скористатись інструкцію від виробника: Playing HFR Content on the Christie IMB – instruction

Більш всього пощастило власникам Barco ICMP. Як що на ваших серверах не спостерігалось проблем з дисками і RAID-масивами, то вам не варто хвилюватись, цей сервер здатний відтворювати всі заявлені формати без проблем.

Важливе зауваження. У 2019 році в кінотеатрах відбувся показ фільму «Двійник» (Gemini Man). Він також був представлений у 3D HFR, але frame rate на цьому фільмі був 60fps. Тому ті налаштування, які ви використовували при показі «Двійника» можуть не підійти «Аватара-2″ з 48fps. Так, для 60fps задається параметр «Frame Rate N:M» – 2:2, а для 48pfs4:2. Параметри «Dark Time» та «Output Delay» залежать від встановленої 3D системи і для 48fps у більшості випадків встановлюється як і на інших пресетах. В решті решт, під «Аватар-2» варто створити нові пресети форматів на проекторах з відповідними параметрами і зрозумілими назвами, наприклад, 3D Scope HFR48, 3D Flat HFR48. Старі пресети, які були використані під “Двійника” радимо не видаляти, а перейменувати, наприклад, 3D Scope HFR60, 3D Flat HFR60.

UPD. Після проведених тестів для Аватара під пресетами на 60fps (від Двійника) великої помітної різниці у якості відтворення не виявлено, тому можна спробувати використовувати їх на Аватарі.

У будь якому випадку для консультацій та правильного налаштування обладнання радимо звернутись до вашого інтегратора.

Варто відмітити, що Джеймс Кемерон, як «законодавець моди» кінотехнологій дивує не тільки неперевершеними видовищними сюжетами, а і технологіями, які ніхто раніше до нього у масовому прокаті не використовував. Тож, “Аватар-2” – перший фільм який буде випущений в прокат у форматі 3Д з розподільчою здатністю 4К + HFR. 

UPD. Нажаль, 3D 4K 48fps можна відтворити тільки на двопроекторній системі і наразі таких залів в Україні не існує. Нижче вказана інформація по кінозалах для 3D 4K 24-30fps.

Наступна інформація буде корисною для глядачів. Не всі кінотеатри можуть показувати фільми у 4К, тому надаєм невеликий перелік залів які оснащенні проекторами з такою можливістю відтворення контенту:

 • Львів – Мультіплекс Вікторія Гарденс – 5 зал (2D 4K, 3D 4К)
 • Львів – Мультіплекс Спартак – 1 зал (2D 4K, 3D 4К), 2 зал (2D 4К)
 • Київ – Мультіплекс Республіка – 3 зал (ІМАХ Lazer 3D), 5 зал (2D 4К)
 • Київ – Мультіплекс Лавіна – 7 зал (ІМАХ Lazer 3D)
 • Київ – Мультіплекс Ретровіль – 1 зал (2D 4K, 3D 4К), 2 зал (2D 4K, 3D 4К), 3 зал (2D 4К + ScreenX) (всі поки не працють)
 • Одеса – Мультіплекс Гагарін Плаза – 1 зал (Lazer 2D 4K, 3D 4К)
 • Одеса – Мультіплекс Рівьєра – 4 зал (2D 4K, 3D 4К), 5 зал (2D 4K, 3D 4К) (кінотеатр поки не працює, орієнтовна дата відкриття 18 листопада)
 • Луцьк – Мультіплекс Промінь – 1 зал (2D 4K, 3D 4К)

Перелік оновлюється…

Як що ви хочете додати до цього переліку інформацію про ваш кінотеатр, скористайтесь формою зворотнього звʼязку і повідомте нам.

Від admin